Krótki opis
 

Regulamin.

  Dostawą będzie u Ciebie następnego dnia między 8:00, a 12:00.

Na terenie Wrocławia za darmo, do 10km od miasta dowóz 10 zł.

  Minimalna wartość zamówienia do realizacji to 100 złotych.

Zamówienia realizujemy od poniedziałku do soboty. W niedziele nie dowozimy.

KUKURYDZA KOLBA 1szt

Krótki opis
 

Regulamin.

  Dostawą będzie u Ciebie następnego dnia między 8:00, a 12:00.

Na terenie Wrocławia za darmo, do 10km od miasta dowóz 10 zł.

  Minimalna wartość zamówienia do realizacji to 100 złotych.

Zamówienia realizujemy od poniedziałku do soboty. W niedziele nie dowozimy.

2,39 zł Zniżka 0,60 zł
2,99 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

redeem
Za ten produkt nie otrzymasz punktów lojalnościowych - produke jest przeceniony


Kukurydza Kolba

Zjadamy ją niemal codziennie. Kukurydza jest w płatkach śniadaniowych, tortilli, oleju, mące, a nawet w piwie czy whiskey. Mimo że kukurydza kojarzy nam się głównie z pop-cornem, który z dodatkiem soli i masła pochłaniamy podczas kinowych seansów, kukurydza jest zbożem o imponującej historii, wielkim znaczeniu gospodarczym i bogatych wartościach odżywczych. Jednakże czy chrupka zrobiona z kukurydzy może w aktywny sposób wpłynąć na poprawę naszego zdrowia? Niekoniecznie. Dlatego, aby w pełni wykorzystać potencjał tej rośliny, powinniśmy wprowadzić do naszej diety kukurydzę cukrową.

Kaloryczna i zdrowa kukurydza

Kukurydza jest dosyć sycąca – w 100 g ziaren mieści się aż 110 kalorii. Składa się w 70 proc. z węglowodanów, 15 proc. białka i 8 proc. tłuszczu. Jeśli jednak nie jesteśmy na diecie redukcyjnej, możemy się nią zajadać bez oporów, zwłaszcza, że jest bardzo zdrowa. Zawiera bogaty zestaw witamin - witamina A, witaminy z grupy B (witamina B1, B2, B3, B6 i B9), witamina C, D, E i L (kwas antranilowy). W jej ziarnach znajdziemy też soli mineralnych - cynk, fosfor, jod, magnez, miedź, potas, selen, sód, wapń i żelazo.

Kukurydza dobra na trawienie i niewskazana dla cukrzyków

Kukurydza cukrowa jest cennym źródłem błonnika. 100 g jej ziaren zawiera w sobie 2 g tych substancji. Co więcej, są one nierozpuszczalne, czyli nie mogą zostać zniszczone przez soki trawienne. Dzięki temu działają oczyszczająco na jelita, wspierają odchudzanie, a także chronią przed zaparciami. W połączeniu ze złożonymi węglowodanami obecnymi w kukurydzy błonnik pomaga regulować poziom cukru we krwi. Jednak roślina ta, podobnie jak ryż czy ziemniaki, ma wysoki indeks glikemiczny, co powoduje, że osoby chore na cukrzycę powinny ograniczyć jej spożycie do minimum.

Wartość kukurydzianej luteiny

Kukurydza jest bogatym źródłem antyoksydantów. Obecna w niej luteina pomaga utrzymać nasz wzrok w dobrym stanie i zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej. Ponadto, spożywanie produktów zawierających w sobie luteinę zaleca się także kobietom w ciąży, z racji tego, że związek ten wspiera odpowiedni rozwój płodu.

Dla zdrowego serca kukurydza

Zawarty w kukurydzy kwas foliowy nie tylko sprawia, że przyszłe matki powinny ją umieścić w swojej diecie, aby zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój. Wykazuje on także dobroczynne działanie na nasz układ krążenia, biorąc udział w 

0135

Specyficzne kody

Nowy produkt